Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

VIDEO: Josef Středula byl hostem DVTV Forum

  • Zveřejněno: 22.08.2017

Josef Středula byl hostem VDTV Forum

Náš motiv na zvýšení minimální mzdy nemá nic společného s volbami, v tomto období se jedná o rozpočtu každoročně, my si vlády nevybíráme, říká Josef Středula, předseda ČMKOS. Jako minimální mzdu prý navrhoval 12 500 korun, což by podle něj bylo porprvé nad hranicí příjmové chudoby u jednotlivce. Zároveň dodává, že snížení daní neznamená automaticky zvýšení mezd.

VIDEO: Josef Středula v pořadu Duel ČT24

  • Zveřejněno: 16.08.2017

Předseda ČMKOS Josef Středula byl hostem pořadu Duel ČT24. Na téma "Vyšší platy - ano, nebo ne?" se střetl s poslancem za ODS Janem Skopečkem.

Josef Středula v pořadu Duel ČT24

TISKOVÁ ZPRÁVA: ČMKOS k zavedení ošetřovatelského volna

  • Zveřejněno: 16.08.2017

"Říkáme ano, ale jednoznačně s jinými podmínkami. Ošetřovatelské volno je pro odbory vítanou možností či dokonce nutností. Se stárnutím populace se musí  česká společnost připravit na případnou potřebu ošetřování člena rodiny,“ zdůraznil Josef Středula, předseda ČMKOS.

VIDEO: Manifestační mítink #KonecLevnePrace 2017

  • Zveřejněno: 14.08.2017

14. září se uskuteční manifestační mítink #KonecLevnePrace. Podpořte svou účastí tento úspěšný projekt ČMKOS. Boj za důstojné ohodnocení práce musí i nadále pokračovat. Ukažme společně naše odhodlání. Přijďte 14. září do sportovní haly Arena Sparta, Kovanecká 27, Praha 9.

 

V případě zájmu kontaktujte váš odborový svaz. Těšíme se na Vás!

 

 

 

Sondy Revue 8/2017

  • Zveřejněno: 09.08.2017

Hlavní témata, která naleznete v sprnovém vydání Sondy REVUE:

  • Jak změní digitální ekonomika postavení zaměstnanců?
  • Co řekli politici o konci levné práce ve volebních programech?
  • Koncepce dostupného bydlení je přednější než zákon o sociálním bydlení!

Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.