Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

VIDEO: Mimořádný brífink ČMKOS

  • Zveřejněno: 06.09.2017

Tisková konference po mimořádném brífinku Českomoravská konfederace odborových svazů, na kterém byl oznámen výsledek hlasování o rozšíření stávkové pohotovosti ve veřejných službách. Ke školským odborům, které do stávkové pohotovosti vstoupily už v úterý, se připojily i odbory úřednické, zdravotnické, hasičské či policejní - celkem 13 svazů.

Tisková konference ČMKOS

GALERIE: Zlaté české ručičky - hodnocení poroty

  • Zveřejněno: 04.09.2017

Dne 4. září hodnotila porota výrobky zaslané do soutěže Zlaté české ručičky 2017. Hodnocení nebylo vůbec snadné, protože kvalita a rozmanitost hraček, které žáci a žákyně středních škol zaslaly, byla na velmi vysoké úrovni.
Do 18. září ještě pokračuje hlasování o nejhezčí hračky na Facebooku ČMKOS, po té uveřejníme výsledky na facebookové stránce a webu ČMKOS. 
Po ukončení soutěže budou v průběhu měsíce září 2017 hračky vystaveny v prostorech Techmania v Plzni a v říjnu 2017 budou předány dětem ve vybraných dětských domovech.

Odbory v regionech 2017

  • Zveřejněno: 04.09.2017

Stejně jako v minulých letech se i letos na řadě míst České republiky potkáte s propagačními stany ČMKOS. Budeme Vás v nich informovat o odborech a jejich činnosti a o sociálním dialogu. Součástí našeho týmu budou právníci ČMKOS a odborových svazů, kteří Vám ochotně poskytnou bezplatné právní poradenství zejména z oblasti pracovního práva. Chybět nebude ani zábava pro děti.

Tentokrát vyrážíme 8.9. do Mostu (1. náměstí od 11 hodin) 9. 9. do Sokolova (ulice Odboje od 11 hodin).